Paweł Bańczyk, trener i zawodnik gliwickiego Klubu  BJJ Factory Złotym Medalistą Mistrzostw Świata Ju-Jitsu -Bogota 2017 ! 

Kliknij na ten link aby zobaczyć więcej. 

Aktualności

Wakacje w Neptunie

Data dodania: 2019-06-18

News

Uczniowie podczas wakacyjnego wypoczynku mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych w pływalni Neptun. Stowarzyszenie BJJ Factory zaprasza dzieci oraz młodzież na lekcje pływania, judo i ju-jitsu. Zapisy potrwają do 23 czerwca.

 

Dzieci i młodzież, mogą skorzystać z zajęć nauki pływania dla początkujących. Prowadzone one będą na basenie rekreacyjnym pływalni Neptun przez 2 godziny, od 1 lipca do 12 lipca, od poniedziałku do piątku.

Uczniowie, którzy już radzą sobie z pływaniem, będą mogli podszkolić tę umiejętność pod okiem instruktora, na torze basenu sportowego. Zajęcia z doskonalenia nauki pływania również rozpoczną się 1 lipca i potrwają do 12 lipca, także przez 2 godziny.

Stowarzyszenie BJJ Factory zaprasza także na zajęcia judo i ju-jitsu. Zajęcia rozpoczną się 24 czerwca i potrwają do 5 lipca. Każda lekcja będzie trwać 1,5 godziny.

Organizatorzy zapraszają dzieci, które ukończyły 6 rok życia, do udziału we wszystkich zajęciach.

Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży mieszkających w Gliwicach. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 czerwca na adres basen@neptungliwice.pl na podstawie formularza lub telefonicznie pod numerem telefonu 32413 48 48. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny poniżej jako załącznik.

- Liczba miejsc jest ograniczona, zakwalifikowane dziecko może uczestniczyć w jednym bloku zajęć. Opiekunowie uczniów zakwalifikowanych do udziału w zajęciach będą proszeni o osobiste potwierdzenie udziału dziecka w zajęciach, na pływalni „Neptun” Gliwice (ul. Dzionkarzy 1)– informują organizatorzy.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.


 


Pliki do pobrania:

  1. formularz zgłoszeniowy - Wakacje z Neptunem.pdf
więcej

Paweł Bańczyk zdobywa złoty medal i Tytuł Mistrza Świata Ju-Jitsu - Kolumbia 2017 !

News

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu 2017 odbywały się w Bogocie w dniach 24-26 listopada. Stolica Kolumbii położona jest na 2600 m n.p.m. To wyżej niż nasze Tatry. Na tej wysokości najmniejszy wysiłek stanowi wyzwanie dla organizmu. To zaskakujące doświadczenie dla osób niezamieszkujących na tej wysokości. Mistrzostwa Świata zgromadziły kilkuset zawodników z kilkudziesięciu krajów. Każda federacja narodowa mogła zgłosić najlepszych zawodników w wyznaczonych kategoriach wagowych w konkurencjach: Newaza (walka bez uderzeń), Fighting, Duo (turniej rozgrywany parami).

W zgodnej opinii uczestników, trenerów i międzynarodowych obserwatorów, zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania technicznego. W większości walki były bardzo wyrównane. W bloku walk o wejście do półfinału i finału, trudno było wskazać faworyta.

Godny odnotowania jest ogromny sukces polskich zawodników odniesiony w tych ekstremalnie trudnych warunkach. Polacy zdobyli 21 medali, zajmując po raz trzeci z rzędu I miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata. Pierwszy raz polski hymn zabrzmiał po walkach Pawła Bańczyka w kategorii – 85 kg, zawodnika gliwickiego klubu BJJ Factory. Na przekór przeciwnościom Paweł trzy z czterech walk wygrał przed czasem. Jest to czwarty medal Mistrzostw Świata Pawła Bańczyka, pierwszy złoty.

Zobacz zdjęcia i film w zakładce więcej !
więcej

Medal Pawła Bańczyka na Mistrzostwach Świata Ju Jitsu Bangkok 2016

News

 Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu Bangkok 2015 - Polacy nie zawiedli !

 Największe sportowe wydarzenie roku w sportach sztuki walki to bez wątpienia Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu. Organizatorem tegorocznych zawodów był Azjatycki Związek Ju-Jitsu. Rozegrane 20 - 22 listopada 2015 roku w Bangkoku Mistrzostwa zgromadziły rekordową ilość 574 zawodników z 53 krajów, którzy zmierzyli się w następujących kategoriach: Fighting, Ne-Waza, Duo.Pod względem ilości zawodników, narodowych reprezentacji były to największe tego typu sportowe zmagania.

Dużym wyzwaniem dla naszych zawodników był brak aklimatyzacji w pierwszym dniu zawodów. Dla tych którzy nie byli wcześniej w Tajlandii zaskoczeniem jest duża, ponad 70 % wilgotność powietrza i temperatura powyżej 32º C.Po dwuminutowej rozgrzewce na macie w zawodnicy byli spoceni jak po 10 minutowej walce w kraju.

Walki eliminacyjne toczyły się od rana na pięciu matach równolegle w męskich i kobiecych kategoriach: Fighting, Ne-Waza, Duo, Duo-mix. Aby dostać się do strefy medalowej każdy z zawodników musiał stoczyć ok. sześciu walk. W kategorii Figfting, Duo walki trwają 3 minuty w Ne Waza 6 minut. Zawodnik, który przegra dwie walki kończy sportowe zmagania. Zawodnik po jednej przegranej walce, szansy medalowej szuka w repasażach. Oznacza to jednak kilka dodatkowych walk.

cd w więcej...

 

więcej

Treningi Brazylijskiego jiu jitsu i kickboxingu

News

Dzieci:

Wtorek: 16:45 – 18:00        Czwartek: 16:45-18:00

Dorośli:
Wtorek: 18:00 – 19:30        Czwartek: 18:00-19:30

Jak nas znaleźć

Tel. TRENERA: 500122506
Pływalnia NEPTUN Gliwice

ul. Dzionkarzy 44-119 Gliwice Sośnica  
http://www.neptungliwice.pl/kontakt


Co robimy we wtorki i czwartki:

BJJ obejmuje walkę w zwarciu i parterze. Podstawowe dwie formuły walki w BJJ to:

  • walka w gi (kimonie),
  • walka bez gi (submission fighting)

Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej- dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.

Co robimy w poniedziałek

Kick-boxing – dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia.


NAUKA PŁYWANIA Z NEPTUNEM

News

Chcesz się nauczyć pływać lub doskonalić swoje umiejętności?

Pływalnia NEPTUN zaprasza na naukę pływania zarówno od podstaw jak tez w stopniu zaawansowanym - dzieci, młodzież i dorosłych (wiek nie ma znaczenia).

Chętnie pomożemy przełamać lęk przed wodą i w przyjazny sposób opanować nowe umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

 

 

Zalety pływania:

korekcja wad postawy

prawidłowy rozwój i poprawa kondycji fizycznej

poczucie bezpieczeństwa podczas przebywania w wodzie

 

Zapewniamy:

bezpieczeństwo

fachową opiekę trenerów, instruktorów i ratowników WOPR

bezstresową naukę

satysfakcję oraz widoczne postępy w nauce pływania


Zajęcia rozpoczynają się 18.09.2017 r.

Proponujemy najniższą cenę za 1 lekcję – tylko 19,99 zł.

Zapisy przyjmowane są w kasie Pływalni pod nr. Telefonu 32/413-48-48

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ;)

Nasz trener Mistrzem Europy 2015 !!!

News
6-7 czerwca 2015 roku w Holenderskim mieście Almere, odbyły się Mistrzostwa Europy Jiu-Jitsu.
Paweł Bańczyk trener BJJ Gliwice otrzymał powołanie do Kadry Narodowej Polskiego Związku Jiu-Jitsu.  Najlepsze techniki, odpowiednie przygotowanie sprawiły, że Paweł wszystkie walki wygrał przed czasem. Jest to kolejny złoty medal zdobyty na Europejskich matach w tym roku. Jesteśmy dumni z naszego mistrza, który godnie reprezentował Gliwicką sekcję. 

Również dzieci i młodzież, wychowankowie sekcji BJJ Gliwice  zdobyli w tym roku już wiele medali w tym złotych.
Chcących rozpocząć sportową przygodę zapraszamy do odwiedzenia naszej sekcji. Pierwszy trening gratis.
Serdecznie zapraszamy

Mistrzostwa North American Grappling Association - Dortmund 2015

News
W maju w Dortmundzie odbyły się Mistrzostwa Jiu-Jitsu światowej federacji North American Grappling Association. Kilkuset zawodników walczyło na 12 matach. Polscy zawodnicy jak zwykle nie zawiedli, zdobywając cenne trofea. 
Sonia, posiadaczka brązowego pasa judo, którą możecie często spotkać z Pawłem na treningach w Neptunie, zdobyła 3 ( trzy ) złote medale w różnych konkurencjach ! Była niesamowita.
Paweł nasz trener, zdobył  Mistrzowski pas federacji - odpowiednik Złotego Medalu.
Zapraszam do galerii zdjęciowej i oczywiście na treningi.

Instruktor Paweł Bańczyk Medalistą Mistrzostw Świata

News

Z satysfakcją informujemy, że nasz Instruktor Paweł Bańczyk, w listopadzie 2014 roku, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu w Paryżu. Paweł wygrał cztery z pięciu walk, większość przed czasem.

Jest także aktualnym wicemistrzem Europy w Brazyliskim Jiu-Jitsu z Rzymu. Na "Neptunie" prowadzi treningi Brazylijskiego Jiu-Jitsu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Walki oraz zdjęcia z zawodów w Paryżu można obejrzeć po kliknięciu w powyższy link.

Miłośników i sympatyków sportów serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania:

  1. Gazeta Miejska, ciekawy wywiad z Pawłem
  2. Paweł w TV Silesia.mov
  3. Wywiad w radiu Katowice
  4. Radio - wywiad z Pawełm Bańczykiem.mp3
  5. Wywiad z Pawłem cz.II
więcej

TRENINGI DLA NAJMŁODSZYCH

News
Od czwartku tj. 02.10.2014 r. otwieramy nową grupę treningową "MALI SAMURAJOWIE".
Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych do udziału w zajęciach na sali fitness Pływalni Neptun Gliwice. 
Treningi w każdy wtorek i czwartek od godziny 15:00. 
Cena karnetu miesięcznego to zaledwie 40 zł od osoby
Pierwszy tydzień bezpłatny. 

Szczegóły w kasie lub pod nr tel. 32 413 48 48.
Do zobaczenia na macie. 

Zapraszamy również do odwiedzin naszej strony na fb BJJFactory Gliwice Sośnica.

Gabinet masażu

News

VITALSPORT&RELAX

Zapraszamy do Gabinetu Masażu na terenie obiektu „Neptun” 

Więcej informacji pod numerem Tel. 791269614 Kaszubski Patryk

« 1 2 3 4 5
...
10 »

Odwiedź naszą strona na facebooku, tweeterze lub subskrybuj
Pływalnia NEPTUN Gliwice
ul. Dzionkarzy 1
44-119 Gliwice - Sośnica
e-mail: biuro@neptungliwice.pl

Strona główna | Polecamy | Kontakt wykonanie: kotonski.pl