Paweł Bańczyk, trener i zawodnik gliwickiego Klubu  BJJ Factory Złotym Medalistą Mistrzostw Świata Ju-Jitsu -Bogota 2017 ! 

Kliknij na ten link aby zobaczyć więcej. 

Aktualności
Strona główna / Aktualności / Medal Pawła Bańczyka na Mistrzostwach Świata Ju Jitsu Bangkok 2016

Medal Pawła Bańczyka na Mistrzostwach Świata Ju Jitsu Bangkok 2016

News

 Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu Bangkok 2015 - Polacy nie zawiedli !

 Największe sportowe wydarzenie roku w sportach sztuki walki to bez wątpienia Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu. Organizatorem tegorocznych zawodów był Azjatycki Związek Ju-Jitsu. Rozegrane 20 - 22 listopada 2015 roku w Bangkoku Mistrzostwa zgromadziły rekordową ilość 574 zawodników z 53 krajów, którzy zmierzyli się w następujących kategoriach: Fighting, Ne-Waza, Duo.Pod względem ilości zawodników, narodowych reprezentacji były to największe tego typu sportowe zmagania.

Dużym wyzwaniem dla naszych zawodników był brak aklimatyzacji w pierwszym dniu zawodów. Dla tych którzy nie byli wcześniej w Tajlandii zaskoczeniem jest duża, ponad 70 % wilgotność powietrza i temperatura powyżej 32º C.Po dwuminutowej rozgrzewce na macie w zawodnicy byli spoceni jak po 10 minutowej walce w kraju.

Walki eliminacyjne toczyły się od rana na pięciu matach równolegle w męskich i kobiecych kategoriach: Fighting, Ne-Waza, Duo, Duo-mix. Aby dostać się do strefy medalowej każdy z zawodników musiał stoczyć ok. sześciu walk. W kategorii Figfting, Duo walki trwają 3 minuty w Ne Waza 6 minut. Zawodnik, który przegra dwie walki kończy sportowe zmagania. Zawodnik po jednej przegranej walce, szansy medalowej szuka w repasażach. Oznacza to jednak kilka dodatkowych walk.

cd w więcej...

 

Wyłonieni w eliminacjach zawodnicy przygotowywali się do wieczornych walk o brązowy i złoty medal. Wielkich emocji dostarczyły walki Pawła Bańczyka , Ne Waza + 85 kg. Zawodnik klubu BJJ Factory wygrał przed czasem, przez poddanie zawodnika 5 z 6 walk. Jedną przy remisie (2 : 2) przegrał przez wskazanie sędziego. W decydującej o medalu walce zmierzył się z Patrykiem Bobrelem, kolegą z Kadry Narodowej. Byliśmy zajęci omawianiem taktyki kolejnej walki zapominając, że walki barażowe rozgrywane są innym systemem niż eliminacje, gdzie zawodnicy rozstawieni są w dwóch grupach. Zrobiło nam ciężko i przykro, gdy do walki o medal wywołano Pawła i Patryka .Swój drugi medal na Mistrzostwach Świata zdobył Paweł Bańczyk, który po wygranej przesunął się w światowym rankingu Ju-Jiusu na 2 miejsce. Paweł jest również aktualnym Mistrzem Europy i multimedalistą wielu prestiżowych międzynarodowych i krajowych zawodów. W pierwszym dniu zawodów brązowe medale zdobyły nasze dzielne wojowniczki.

Szczęśliwe dla Polskich Kadrowiczów był też drugi i trzeci dzień zawodów. Mazurek Dąbrowskiego grany był pięciokrotnie a na podium Polscy zawodnicy stawiali jeszcze 12 krotnie. 15 medali w tym 5 złotych i 10 brązowych dało Polskim zawodnikom 1 miejsce w klasyfikacji medalowej!Dzięki tym zwycięstwom Polscy potwierdzili, że przynależność do światowej czołówki zawodników Ju - Jitsu nie jest przypadkowa. Sukcesy zawdzięczają determinacji, poświęceniu na treningach, koleżeńskiej atmosferze w zespole.

Byłem dumny oglądając kolejny raz zmagania Polskich zawodników podczas Mistrzostw Świata. Walcząc zgodnie z zasadami fair play zjednali sobie uznanie zawodników, sędziów i publiczności. Wykazując się sportową dojrzałością zyskali duży szacunek.

Najbliższe Mistrzostwa Świata odbędą się w listopadzie we Wrocławiu. Zapraszam wszystkich lubiących sportowe zmagania i dreszczyk emocji.Ceremonia otwarcia Emilia Maćkowiak i Paweł Bańczyk 15 medali zdobyła  reprezentacja  Polski! Paweł z medalem Mistrzostw Świata Paweł z medalem Mistrzostw Świata Byliśmy dumni Ne - Waza 85 kg Dobrzy znajomi z poprzednich MŚ Nasz transport Paweł Bańczyk i Piotr Bagiński hala Mistrzostw przed walką rozgrzewka hala Mistrzostw prze ceremonią wręczenia medali Drużynowy ranking MŚ Bangkok 2015 Swiatowy ranking zawodników Ju-Jitsu Walka o medal

wstecz

Odwiedź naszą strona na facebooku, tweeterze lub subskrybuj

Strona główna | Polecamy | Kontakt wykonanie: kotonski.pl